Premiér Andrej Babiš (ANO) přicestoval do polského Gdaňsku, kde promluvil na Konferenci k obnově Ukrajiny. Během úvodního projevu volal hlavně po konci války a nepřímo kritizoval světové lídry za to, že je pro ně válka něco „virtuálního“. „Válka je ale skutečná,“ řekl. „Více zbraní, více zabíjení,“ dodal. Později uvedl, že ministr Karel Havlíček by na podzim mohl vést podnikatelskou misi na Ukrajinu.