Basketbalisté Opavy si díky tomu, že se po třech letech vrátili na medailové příčky národní ligy, zahrají kvalifikaci Ligy mistrů. „Je to pro nás skvělá zpráva, protože na tuto špičkovou mezinárodní úroveň směřujeme,“ řekl opavský trenér David Zach. „Od naší minulé účasti v této prestižní soutěži uplynuly dvě sezony, takže o to více si této příležitosti vážíme a uděláme vše pro to, abychom ji využili co nejlépe.“