Vlak Českých drah zůstal stát se zhruba 630 cestujícími a bez fungující klimatizace v braniborském okrese Prignitz na severu Německa. Souprava na trase z Hamburku do Prahy se ocitla bez přívodu elektřiny kvůli poškození trakčního vedení. Tři lidi s problémy s krevním oběhem ošetřili v nemocnici, ostatní museli zůstat ve vlaku. A to v době, kdy teploty uvnitř dosahovaly podle médií až k 50 stupňům.