Za pozemek České pošty Boleslav nakonec zaplatí

Město chtělo získat pozemek České pošty v lokalitě na Slovance bezúplatným převodem. Nakonec za něj zaplatí skoro 5 milionů korun.

Jedná se o pozemek, kde je parkoviště. Rada města souhlasila s uzavřením kupní smlouvy s Českou poštou za cenu 4,8 milionu korun. „Rozhodnutí o koupi musí ještě potvrdit zastupitelstvo města,“ uvedl náměstek primátora Jiří Bouška.

O pozemku se diskutuje řadu měsíců. Jedná se o prostor nedaleko Radouče, na který už před delší dobou Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vypsal veřejnou aukci. Město ale vydalo na pozemek stavební závěru, aby se tam nesmělo stavět.

Ale potom boleslavští radní dostali informaci, že aukce bude znovu vyhlášena. Magistrát opětovně Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových sdělil, že pozemek chce získat do svého majetku. Aukce byla tedy zrušena a jednání pokračovala.

I když magistrát usiloval o bezúplatný převod, Mladá Boleslav nakonec za pozemek zaplatí několik milionů korun. Během jednání se totiž nepodařilo ani na jedné straně dohledat potřebné dokumenty, které by bezúplatný převod umožnily.