Vyjednávání o mzdách ve Škodě Auto začne 29. ledna v M. Boleslavi

Kolektivní vyjednávání o mzdách v největší tuzemské automobilce Škoda Auto začne v úterý 29. ledna. ČTK to potvrdil mluvčí automobilky Jozef Baláž. Vyjednávací týmy odborářů a společnosti se sejdou v centrále automobilky v Mladé Boleslavi. Platnost současné kolektivní smlouvy o mzdách skončí na konci března. Zaměstnancům podle ní vzrostly platy o pět procent. 

Na prvním setkání podle dnešního vydání týdeníku Škodovácký odborář vyjednávací týmy oznámí obrysy svých požadavků. Hlavním cílem odborářů, které povede jejich předseda Jaroslav Povšík, bude dosáhnutí dohody o zaměstnanosti, udržení výhodného flexikonta a zajištění růstu mezd. Podle dřívějších informací odborářů by spodní hranicí pro růst mezd měla být letošní míra inflace. 

"Nová dohoda by se měla uzavřít do konce března, kdy skončí platnost současné kolektivní smlouvy," uvedl Baláž. Podle něj půjde už o druhé vyjednávací kolo. Při prvním se ještě loni jednalo mimo jiné o roční pracovní době. Bližší informace ČTK zjišťuje. 
    
Nynější platnou kolektivní smlouvu zajišťující růst mezd uzavřelo vedení automobilky s odboráři po loňském několikaměsíčním jednání až 20. dubna, tedy 20 dní po skončení platnosti předchozí. Odboráři po 13 neúspěšných kolech jednání poprvé po pěti letech vstoupili do stávkové pohotovosti a pořádali informační mítinky. 
 
zdroj: ČTK