Vybíráte rychlovarnou konvici?

Patříte k milovníkům čaje a rádi experimentujete s různými typy či chutěmi? Anebo si každé ráno vychutnáváte šálek french pressu? Pokud jste doposud při výběru rychlovarné konvice zvažovali jen základní parametry typu výkon, materiál či design, doporučíme investovat do „chytrého“ modelu, který dokáže zohlednit všechna specifika vašeho oblíbeného nápoje. Zejména pokud si ho dopřáváte každý den.

Je všeobecně známo, že pro přípravu dokonalého šálku tohoto nápoje je důležité začít s vysoce kvalitním čajem. Podstatná je také doba louhování a především teplota vody, která má zásadní vliv na výslednou chuť nápoje. Uhlídat teplotu ohřáté vody v konvici je důležité zejména pro specifické druhy čaje, jako jsou zelený, bílý či bylinkový. Pokud teplota vody nebude dostatečně vysoká, nevytáhne z čajových lístků požadovanou chuť. Na druhou stranu, když bude voda horká příliš, čajové lístky se spálí a výsledná chuť bude hořká. Právě proto moderní elektrické rychlovarné konvice nabízejí možnost regulace teploty vody. Mimochodem, tuto vychytávku ocení také milovníci kávy – i příprava kávy ve french pressu si totiž žádá optimální teplotu, která by se měla pohybovat mezi 85 až 95 °C.

TIP SAGE: Víc než jen konvice

K  nejkvalitnějším rychlovarným konvicím na trhu už dlouhodobě patří modely od značky Sage. Kromě nastavení teploty vody disponují i různými druhy sítek na čaj a umožňují regulovat intenzitu jeho vylouhování přímo v konvici. Automatická rychlovarná konvice Sage BTM800 má až pět přednastavených programů pro optimální louhování čaje zeleného, černého, bílého, bylinkového nebo oolong. Součástí jsou i tři programy pro nastavení intenzity čajového výluhu a za zmínku určitě stojí i funkce Basket Cycle, kterou oceníte především při přípravě většího objemu čaje. Umožňuje, aby se nerezové sítko během louhování opakovaně ponořovalo a vynořovalo. Tím dochází k výraznému zvýšení míry louhování, což ovlivňuje právě sílu vylouhovaného čaje. Konvice je také vybavena funkcí Keep Warm, která udržuje nastavenou teplotu vody, což ocení například i rodiče malých dětí při přípravě dětské stravy.  

Doporučená cena Sage STM800 je 6 290 Kč.