V Mladé Boleslavi vznikne příští rok nový cyklopark

Na přelomu roku se začne v Mladé Boleslavi stavět v areálu bývalého letního kina na Štěpánce nový cyklopark. Přírodní cyklotrať s několika překážkami vznikne ve stávajícím terénu, řekl ČTK Michal Kopal, jednatel Městské společnosti sportovní a rekreační areály, která je investorem projektu. Stavba by měla být dokončena v prvním pololetí příštího roku. 

"Teď jsme zpravovali projekt, abychom mohli případně žádat i o evropské peníze, v současné době je to na posouzení," řekl ČTK Kopal. Nový cyklopark se postaví v bývalém areálu letního kina na Štěpánce. Podle Kopala půjde o okruh v přírodním terénu s překážkami. Stavět by se mělo začít koncem tohoto nebo na začátku příštího roku a práce potrvají několik měsíců. Náklady by se měly pohybovat do tří milionů korun. "Bude to veřejnosti běžně přístupný areál, který budou cyklisti využívat," dodal Kopal. 
    
V Mladé Boleslavi začali také se stavbou cyklostezky do Jemníků za 9,4 milionu korun, která by měla být dokončena do konce letošního roku. Na stavbu cyklostezky získalo město státní dotaci, která pokryje zhruba polovinu nákladů. Cyklostezka bude začínat na okraji Mladé Boleslavi směrem do Podchlumí a bude pokračovat přes lokalitu Na Celně až do Jemníků. 
 
zdroj: ČTK