V Mladé Boleslavi vznikne galerie pod širým nebem

V Mladé Boleslavi vznikne poblíž krytého bazénu a cyklotrasy na Jemníky galerie v pod širým nebem. Instalace trvalé expozice velkoformátových exteriérových obrazových panelů se už připravuje, první výstavou by měla být na jaře expozice Rozmarná léta Jiřího Menzela. Na tiskové konferenci vedení města to dnes řekl náměstek primátora Jiří Bouška (Volba pro Mladou Boleslav). 

Město galerii pod širým nebem připravuje ve spolupráci s Klinikou Dr. Pírka, v rozpočtu mělo na projekt připraveno 500.000 korun. "Dohromady bude 20 panelů, 14 jich bude města a šest bude v majetku Pírkova sanatoria," řekl ČTK Bouška. 
    
Výstava Rozmarná léta Jiřího Menzela byla poprvé uvedena v dubnu 2013 při filmovém festivalu Finále Plzeň, v květnu následovalo uvedení v Praze a poté expozice putovala do Washingtonu, New Yorku a Los Angeles. "Výstava připomíná tvorbu a významné životní jubileum oscarového režiséra Jiřího Menzela. Expozice je koláží fotografií z velké většiny dosud nepublikovaných snímků umístěných na šestnácti oboustranných panelech," uvedl tiskový pracovník města Pavel Šubrt. Lidé uvidí například fotografie z filmů Skřivánci na niti, Ostře sledované vlaky nebo Vesničko má středisková. 
    
Podle Boušky by měla galerie oživit lokalitu, na kterou se město v poslední době zaměřilo a kterou postupně zvelebuje. Loni tam skončila revitalizace parku Štěpánka, vznikl nový cyklopark a cyklostezka na Jemníky. Letos v dubnu by tam měl být otevřen nový krytý bazén. 
 
zdroj: ČTK