V Bělé p. Bezdězem hořela ubytovna pro cizince, 50 lidí evakuováno

V Bělé pod Bezdězem dopoledne hořelo v ubytovně pro cizince čekající na vyhoštění. Jeden z pokojů zařízení ministerstva vnitra někdo úmyslně zapálil. Nikdo nebyl zraněn, zhruba 50 lidí bylo evakuováno, škoda činí 30.000 korun. ČTK to sdělila mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Podle policejního mluvčího Václava Tichého je ze založení požáru podezřelý jeden z ubytovaných cizinců, ale vyšetřování případu pokračuje.

Požár vznikl asi v 11:00 v ubytovně ministerstva vnitra, kterou obývají mimo jiné i cizinci, v jejichž případě cizinecká policie rozhodla o vyhoštění. Hořel jeden pokoj v prvním patře třípodlažní budovy. "Před příjezdem hasičů proběhla evakuace 42 obyvatel a deseti zaměstnanců," uvedla Kostková. Na místě zasahovali hasiči z Bělé pod Bezdězem a Mladé Boleslavi.
 
Zaměstnanci podle Kostkové při požáru okamžitě využili hydrantové sítě a začali hasit a hasiči požár dohasili. Poté přetlakovou ventilací odvětrali chodby i pokoj. Požár byl zlikvidován v 11:20. "Jsme rádi, že se situaci podařilo rychle vyřešit, nikomu se nic nestalo, nikdo nebyl bezprostředně ohrožen na životě a v tuto chvíli už zařízení funguje bez jakéhokoliv omezení," řekl ČTK mluvčí ministerstva vnitra Jiří Korbel, podle kterého ministerstvo v tuto chvíli žádná zvláštní opatření v ubytovně neplánuje.
 
zdroj: ČTK