V Bakově n. J. dokončují opravu silničního průtahu městem

V Bakově nad Jizerou dokončují stavbaři rekonstrukci silničního průtahu městem. Opravili vozovku, chodníky a vytvořili vjezd na autobusovou zastávku, veřejné osvětlení nebo dopravní značení. Náklady přibližně 20 milionů korun zaplatily z větší části evropské fondy. Současně se opravil také vodovodní řad, řekla ČTK starostka Jana Štěpánová (ODS). 

"Věřím, že do konce října to bude hotové, pokud tam nenastanou komplikace. Projekt byl plánován až do konce prosince," řekla ČTK Štěpánová. Město ze svého rozpočtu zaplatilo rekonstrukci veřejného osvětlení, dopravního značení, chodníků a zeleň. Opravy vozovky uhradil Středočeský kraj prostřednictvím dotace z evropských fondů. 
    
Rekonstrukce silničního průtahu městem za přibližně 40 milionů korun čeká i Kralupy nad Vltavou. Vedle opravy silnice projekt zahrnuje úpravu několika nevyhovujících křižovatek a zřízení nového přechodu a lávky pro pěší. Most T.G.M. přes Vltavu, který je prvním mostem přes řeku od Prahy a spojuje obě části Kralup, bude zavřený příští rok v březnu. 
 
zdroj: ČTK