Tři cizince, kteří vykradli sklad, policisté dopadli

Do venkovního skladu firmy, která na Jičínské ulici prodává zahradní techniku, se minulou sobotu nad ránem vloupala trojice cizinců. Zloději zde odcizili sekačku, řetězovou pilu a nejen to. Z ukradených věcí se dlouho neradovali, jak potvrdila policejní mluvčí Lucie Nováková: "Odcizené věci naložili do přistaveného osobního vozidla Mercedes Benz s úmyslem z místa ujet. To se jim však nepodařilo a ještě na místě byli zadrženi přivolanou policejní hlídkou."

Výčet prohřešků krádeží ovšem zdaleka nekončil. "Následnou lustrací policisté zjistili, že osobnímu automobilu chybí sjednané zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. U prvního z cizinců se navíc prokázalo, že jako řidič nevlastní řidičské oprávnění, druhý z nich pobývá na území České republiky neoprávněně a navíc v době zadržení u sebe přechovával omamnou látku. Třetí cizinec dokonce vstoupil na území EU i přes správní vyhoštění, čímž mařil výkon úředního rozhodnutí," popsala policejní mluvčí.

Mladoboleslavští kriminalisté sdělili všem třem cizincům obvinění ze spáchání krádeže a jednomu z nich obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Ve věci byl podán podnět k podání návrhu na vzetí osob do vazby.

Foto ilustrační