Souboj Kopeckého s Pechem bude opět tahákem Rallye Bohemia

Souboj továrního jezdce Škody Jana Kopeckého s Václavem Pechem bude hlavním tahákem nadcházející Rallye Bohemia, pátého dílu mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Mírným favoritem je obhájce prvenství Kopecký, úřadující domácí šampion Pech však má první šanci zajistit si šestý český titul z "velkého" mistrovství.

Pech má na kontě 306 bodů, což je o 125 bodů více než druhý Miloslav Jakeš. Teoreticky jej může ohrozit ještě třetí Roman Odložilík.
 
Plzeňskému jezdci ale nahrává skutečnost, že do konečného hodnocení se započítává pět ze sedmi výsledků a Pech v předešlých čtyřech rallye získal nejvíce bodů. Tři vyhrál, na lednové Jänner rallye byl druhý. Výsledky v Rakousku nejrychlejšího Poláka Roberta Kubici se ale do MMČR nezapočítávají, takže i tam si Pech připsal nejvíce bodů.
 
"Zůstáváme stát pevně na zemi. Budeme se snažit podat co nejlepší výkon a pokusit se držet tempa továrních posádek, ale myslet si, že bychom je mohli na Bohemce porazit, by bylo troufalé," uvedl Pech. Vedle Kopeckého ho prověří i Němec Sepp Wiegand startující s podporou mladoboleslavské automobilky. Pech se letos s Kopeckým utkal již na Rallye Český Krumlov a dokázal jej porazit.
 
Kopecký se letos věnuje hlavně startům v asijsko-pacifickém šampionátu (APRC), který po třech odjetých závodech vede. "Je skvělé, že opět pojedu soutěž doma, navíc na asfaltu," těší se Kopecký, který v APRC závodí hlavně na šotolině.
 
"Krumlov se nám tolik nevydařil a chtěli bychom to v domácím prostředí napravit. Bohemka vždy patřila k mým oblíbeným závodům, i když jsem tady tak často nestartoval," podotkl Kopecký, který ocenil letošní výkony Pecha.
 
"Oproti loňsku výrazně zrychlil, s autem udělali neskutečnou práci. Porazit tovární tým doma kolem Mladé Boleslavi by určitě bylo pro něj splněním dalšího snu. Já doufám a věřím, že se mu to nepodaří," uvedl s úsměvem Kopecký, jenž stejně jako Wiegand pojede v netradičních červeno-bílých barvách.
 
Mladoboleslavská automobilka si připomíná 40. výročí sportovních vozů s označením RS, a proto si zvolila retro design. Vedle historie ale Škoda myslí i na budoucnost a poprvé oficiálně vyzkouší přeplňovaný motor o objemu 1,6 litru pro nový speciál Fabia R5. Fin Esapekka Lappi s ním absolvuje vybrané úseky rallye.
 
Bohemia rallye odstartuje v pátek odpoledne. V první etapě čeká na posádky pět rychlostních zkoušek, závěrečné dvě jsou noční. V sobotu je na programu dalších sedm měřených testů. Součástí rallye je i závod historických automobilů.
 
Průběžné pořadí Mediasport MMČR:
 
1. Pech (Mini John Cooper Works S2000) 306, 2. Jakeš (Citroën DS3 R5) 181, 3. Odložilík (Škoda Fabia S2000) 113, 4. Štajf (Subaru Impreza STi) 70, 5. Vlček (Škoda Fabia S2000) 66, 6. Jelínek (Škoda Fabia S2000) 64.
 
zdroj: ČTK