Škoda začne letos vyrábět v Číně prodlouženou verzi modelu Yeti

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto začne do konce tohoto roku vyrábět na svém nejsilnějším trhu v Číně prodlouženou verzi modelu Yeti. Bude určen výhradně pro čínský trh, řekl ČTK mluvčí automobilky Josef Baláž. 

"Výroba čínské, prodloužené verze modelu Yeti bude v Číně zahájena do konce letošního roku. Model je určený výhradně pro čínský trh, jeho cena nebyla dosud stanovena," řekl Baláž. S rozšířením prodlouženého yetiho na další trhy Škoda nepočítá. "V Číně budeme souběžně i nadále prodávat evropskou verzi modelu Yeti a také Superb Combi importované z našeho domácího závodu ve východočeských Kvasinách," dodal Baláž. 
    
Škoda Auto v srpnu po čtyřech letech oficiálně představila nový facelift yetiho. Bude se vyrábět ve dvou variantách, do města a na nezpevněné komunikace. Prodávat se začne koncem letošního roku. Cena by měla být zveřejněna na podzim. 
    
Škodu Yeti začala automobilka vyrábět v roce 2009. V Česku se vyrábí v závodě Kvasiny na Rychnovsku, koncem roku 2012 se začala vyrábět také v Rusku. Na českém trhu se prodává od 349.900 korun. 
    
Podle informací ČTK by už na začátku příštího roku, pravděpodobně na autosalonu v Ženevě, měla Škoda představit koncept většího sportovního užitkového vozidla (SUV). Na trh by mělo přijít po roce 2015. Pro pěti nebo sedmimístný vůz se spekuluje o názvu Snowman. 
    
Provozní zisk české automobilky Škoda Auto se v prvním pololetí snížil na 243 milionů eur, tedy zhruba 6,3 miliardy Kč. Loni činil 449 milionů eur. Meziroční propad o 46 procent podle firmy způsobil nižší prodej, nejistá situace na evropských trzích, ale také vývoj směnných kurzů a vysoké náklady na nové produkty. Automobilka dodala zákazníkům v prvním pololetí 464.600 vozů, meziročně o 5,8 procenta méně. 
 
zdroj: ČTK