Škoda představí v říjnu v Paříži novou Fabii hatchback i combi

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představí na pařížském autosalonu na začátku října novou Fabii hatchback i combi. Hatchback bude na evropský trh uveden v listopadu, combi se začne prodávat na začátku příštího roku. Škoda o tom informovala ČTK v tiskové zprávě.

Nová Fabia se začala vyrábět v Mladé Boleslavi na konci srpna. Vůz působí sportovněji, v přední části dostal zvýrazněnou masku chladiče s ostře řezanými světlomety, výrazně tvarovanou kapotou s dvěma charakteristickými prolisy po stranách a šířku zvýrazňující mlhové světlomety. Nový vzhled hatchbacku i kombi podle automobilky sází na krystalické tvary, ostré linie a preciznost detailů. "Fabia a Fabia Combi mají vyvážené, elegantní proporce a ve srovnání se svými předchůdci jsou o 90 milimetrů širší a 31 milimetrů nižší," uvedla Škoda.
 
Nová Fabia bude s konkurencí bojovat velkým kufrem, dostala také nové, úspornější motory. Poprvé ve voze značky Škoda bude v novém modelu Fabia využita technologie MirrorLink, která přenáší aplikace chytrého telefonu na displej palubního zábavně-informačního systému. Další funkce SmartGate naopak s využitím speciálních aplikací umožňuje zobrazovat konkrétní údaje o vozidle, jako je spotřeba paliva, průměrná rychlost nebo náklady na obrazovce chytrého telefonu. Data jsou přenášena bezdrátově pomocí Wi-Fi technologie. Novinkou je také například funkce mlhových světlometů jako odbočovacího světla.
 
Loni byla Fabia po Octavii druhým nejprodávanějším modelem automobilky. V loňském roce jich prodala více než 200.000.
 
První generace Fabie se vyráběla v letech 1999 až 2006 a prodalo se jí 1,8 milionu kusů. Následovala druhá generace, které se dosud prodalo 1,7 milionu kusů.
 
zdroj: ČTK