Škoda Auto začne v Mladé Boleslavi v létě vyrábět novou Fabii

Automobilka Škoda Auto začne na konci léta v Mladé Boleslavi vyrábět novou generaci modelu Fabia. První nové Fabie by se měly dostat do prodeje už na podzim, píše dnes dnes týdeník odborů automobilky Škodovácký odborář. Podle informací ČTK bude mít vůz světovou premiéru na podzim na autosalonu v Paříži. 

"Náběh výroby by měl začít po hromadné dovolené," uvedl týdeník. Vůz bude zřejmě představen na začátku října na pařížském autosalonu. Mluvčí automobilky Jozef Baláž ČTK pouze potvrdil, že by nová Fabia měla být představena ke konci letošního roku. Zájem o model Škoda Fabia nyní stoupá, v automobilce se plánuje kvůli navýšení výroby Fabií několik přesčasových směn. Loni byla Fabia po Octavii druhým nejprodávanějším modelem automobilky. V loňském roce jich prodala více než 200.000. 
    
Škoda Auto pokračuje ve své modelové ofenzivě, která jí má zajistit do roku 2018 prodej 1,5 milionu aut ročně. V minulých dnech poprvé ukázala, jak by mohla vypadat nová varianta Octavie v podobě pětidvéřového kupé. Designová studie pod označením Vision C má být vrcholem prezentace značky na ženevském autosalonu na začátku března. 
    
Loni automobilka představila například novou Octavii, Rapid Spaceback nebo modernizované modely Yeti a Superb. Letos by se měla objevit například studie velkého SUV nebo elektrický model Citigo. 
    
V roce 2012 měla Škoda Auto obrat 262,6 miliardy korun. Na celkovém exportu České republiky se podílela 7,3 procenta. Letos by automobilka měla poprvé prodat přes milion automobilů. Výroba v Česku pak má překročit rekordních 600.000 vozů. 
 
zdroj: ČTK