Škoda Auto začala v M. Boleslavi vyrábět Rapid Spaceback

Automobilka Škoda Auto včera začala v Mladé Boleslavi vyrábět model Rapid Spaceback. Světová premiéra vozu bude v září na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Škoda Auto o tom informovala v tiskové zprávě.

"První hatchback značky Škoda v segmentu kompaktních vozů sjíždí ode dneška z výrobní linky," uvedla firma. Světová premiéra vozu bude v září ve Frankfurtu nad Mohanem, kde by měla být zveřejněna také jeho cena. Nejlevnější benzinová verze rapidu se prodává za 289.900 korun. Na evropské trhy bude Spaceback uveden od října. Rapid Spaceback se vyrábí na společné montážní lince s modelem Fabia. Kromě nich vyrábí Škoda v Mladé Boleslavi modely Octavia, Octavia Combi a Rapid.
 
Nová karosářská verze modelu Škoda Rapid Spaceback je proti klasické verzi rapidu o 18 centimetrů kratší. V Evropě se bude nabízet se čtyřmi benzinovými a dvěma naftovými motory s výkony od 55 do 90 kilowattů. Oproti sedanu uvedenému loni má Spaceback karoserii zakončenou výklopnými pátými dveřmi.
 
Provozní zisk české automobilky Škoda Auto se v prvním pololetí snížil na 243 milionů eur, tedy zhruba 6,3 miliardy Kč. Loni ve stejném období činil 449 milionů eur. Meziroční propad o 46 procent podle firmy způsobil nižší prodej, nejistá situace na evropských trzích, ale také vývoj směnných kurzů a vysoké náklady na nové produkty. Automobilka letos představila osm nových nebo přepracovaných modelů. Podle informací ČTK by už na začátku příštího roku, pravděpodobně na autosalonu v Ženevě, měla Škoda představit koncept většího SUV. Mělo by přijít na trh po roce 2015. Pro pěti nebo sedmimístný vůz se spekuluje o názvu Snowman.
 
zdroj: ČTK