Škoda Auto přijme v M. Boleslavi 800 nových zaměstnanců

Automobilka Škoda Auto chce kvůli výrobě třetí generace Fabie přijmout v následujících měsících do svého závodu v Mladé Boleslavi asi 800 zaměstnanců. Noví zaměstnanci budou pracovat v oblasti montáže, svařovny a logistiky, řekl dnes ČTK mluvčí Škody Auto Jozef Baláž. Nová Fabia se v Mladé Boleslavi začne vyrábět už v příštích dnech, výstavní premiéru bude mít na pařížském autosalonu 2. října.

Automobilka nyní v Mladé Boleslavi zaměstnává asi 19.500 lidí, průměrná hrubá mzda na dělnických pozicích je tam přibližně 34.000 korun. "Část těchto nových zaměstnanců chceme získat ze současného agenturního personálu, většinu však z externích zdrojů," řekl ČTK Baláž. Automobilka chce do roku 2018 zvýšit prodeje na minimálně 1,5 milionu vozů ročně. Letos v prvním pololetí dodala Škoda zákazníkům 522.500 vozů, o 12,5 procenta více než loni ve stejném období. Letos by měla poprvé prodat přes milion vozů.
 
V ČR zaměstnává Škoda kromě závodu v Mladé Boleslavi ještě zhruba 4500 lidí v Kvasinách a Vrchlabí.
 
Loni Škoda podepsala s odbory dohodu o zaměstnanosti, která podle mluvčího zaměstnancům garantuje zachování pracovního místa pro ty, kdo se chtějí dále rozvíjet a vzdělávat. "Každý zaměstnanec má k dispozici spoustu sociálních služeb, pracovně právní ochrany, jistotu růstu mezd a stabilitu stálého pracovního místa," uvedl předseda odborů automobilky Jaroslav Povšík.
 
Automobilka tento týden zveřejnila první fotografie třetí generace svého modelu Fabia. Bude mít větší zavazadlový prostor a dostane nové úspornější motory. Nová Fabia působí sportovněji, v přední části je zvýrazněná maska chladiče s ostře řezanými světlomety, výrazně tvarovaná kapota s dvěma charakteristickými prolisy po stranách a šířku zvýrazňující mlhové světlomety.
 
Loni byla Fabia po Octavii druhým nejprodávanějším modelem automobilky. V loňském roce jich prodala více než 200.000.
 
zdroj: ČTK