Škoda Auto nabízí majitelům veteránů certifikát o historii vozu

Archiv automobilky Škoda Auto nabízí majitelům historických vozů Škoda možnost získat "rodný list vozu". Certifikát obsahuje informace o historii a o všech archivovaných údajích k příslušnému automobilu. ČTK o tom včera informoval Vítězslav Kodym ze společnosti Škoda Auto.

Zájemci se mohou obrátit přímo na podnikový archiv v Mladé Boleslavi. Lze tak například zjistit čísla podvozku a označení motoru, ale často i původní barvu při prodeji nebo dokonce i jméno prvního majitele. Každý certifikát získá sériové číslo, je podepsán vedoucím archivu a je vystaven na jméno žadatele.
 
Vystavení úplného certifikátu stojí 1210 korun. Pokud nelze zjistit všechny informace, činí cena 968 korun. U vybraných vozů, například u výstavních exponátů, je možné získat i kopie dostupných archivních podkladů.
 
Podnikový archiv Škoda dokumentuje historii české automobilky od roku 1895. Vedle prospektů, ceníků, fotografií, návodů k obsluze, literatury a technických podkladů se ve fondu sbírky nacházejí právě i originální evidenční knihy vozů.
 
Autor: ČTK