Škoda Auto na konci května představí studie Yeti Xtreme a Citijet

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představí na konci května na tuningovém srazu GTI u jezera Wörthersee v Rakousku rallyovou studii Škoda Yeti Xtreme. Veřejnost tam poprvé uvidí také studii Škoda CitiJet, kterou vytvořili učňové odborného učiliště automobilky. Škoda o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě.

"Jako dynamická a silná studie kompaktního SUV dokládá Škoda Yeti Xtreme vysokou kompetenci značky v oblasti pohonu všech kol a také naše know-how na poli automobilového sportu a sportovních vozů,“ uvedl Werner Eichhornz ze Škody. Studie Škoda Yeti Xtreme z dílny škodováckých designérů kombinuje vlastnosti SUV s pohonem všech kol s designovými a výbavovými prvky rallyového vozu. V roce 2013 automobilka model Yeti kompletně přepracovala a nabízí jej ve verzi do města a do terénu.
 
Dalším exponátem značky u jezera Wörthersee bude studie Škoda CitiJet. "Jde o dynamicky a působivě ztvárněný městský kabriolet na bázi vozu Škoda Citigo. Dvoumístný vůz je výsledkem projektu 'učňovské auto', který se letos ve Škoda Auto uskutečnil poprvé," uvedla automobilka. Na studii pracovalo po dobu šesti měsíců 16 škodováckých učňů. Model je v modrobílé metalíze s modrými sportovními šestnáctipalcovými koly z lehkých slitin. Má ručně vyrobený zadní spoiler a mohutný výfuk se dvěma koncovkami. Pod kapotou pracuje benzinový motor 1.0 MPI o výkonu 55 kW. Také interiér je zaměřen sportovně, výbava vychází z akčního modelu Škoda Citigo Sport. Modré LED osvětlení interiéru reaguje na hudbu.
 
zdroj: ČTK