Škoda Auto má zájem dodávat vozy na Hrad i pro Zemana

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto by uvítala další spolupráci s prezidentskou kanceláří i po zvolení Miloše Zemana prezidentem. Zeman se v minulosti vyslovil pro to, aby čeští politici jezdili v českých vozech nebo alespoň ve vozech vyrobených v Česku.      

Mluvčí automobilky Jozef Baláž dnes uvedl, že vozový park Pražského hradu má nyní k dispozici několik modelů Superb. Připomněl, že dosavadní prezident Václav Klaus přijel superbem například na loňské oslavy 20 let od zahájení spolupráce Škody a Volkswagenu v Mladé Boleslavi. "V současné době používá i pan prezident Klaus vozy Superb a z naší strany je rozhodně zájem pokračovat v této spolupráci i do budoucna," řekl ČTK Baláž. 

Zeman jako premiér používal Tatru 700, která skončila ve sbírce Národního technického muzea. Od Škody Auto v minulosti převzal pro členy svého kabinetu prodloužené verze octavií; automobilka tehdy ještě neměla model Superb v nabídce. 
    
Zeman po víkendovém zvolení odpočívá na své chalupě v Novém Veselí na Žďársku. Po příjezdu do Prahy, který je plánován na čtvrtek, se jeho tým spojí s kanceláří prezidenta republiky a začne řešit přebírání úřadu na Pražském hradě i program a detaily březnové inaugurace, tedy uvedení do funkce. 
 
zdroj: ČTK