Šedesátiletý muž vyráběl na Mladoboleslavsku pervitin v bunkru

Mladoboleslavská policie zadržela šedesátiletého muže, kterého podezírá z toho, že v betonovém bunkru nedaleko obce Lipník na Mladoboleslavsku vyráběl pervitin. Hrozí mu za to až deset let vězení, informoval dnes ČTK mluvčí mladoboleslavské policie David Schön. Policie je podle něj na stopě dalším lidem z Mladoboleslavska, které obviní z drogových deliktů. 

"Šedesátiletý muž se neponaučil z předešlých trestů a drogu vyráběl v betonovém bunkru nedaleko obce Lipník. Při zadržení vydal kriminalistům všechny věci, které k výrobě drogy používal, včetně většího množství léků s obsahem pseudoefedrinu," uvedl Schön. Vyšetřovatelka muže obvinila z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Poté ho ze zadržení propustila a do rozhodnutí soudu bude na svobodě. 
    
Během několika posledních týdnů se podle mluvčího kriminalistům podařilo zadržet a obvinit několik lidí, které jsou zapojeny do drogové scény na Mladoboleslavsku. "Díky informacím, které měsíce získávali a vyhodnocovali, je pravděpodobné, že se v brzké době obvinění z drogových deliktů dočkají další osoby," doplnil. 
 
zdroj: ČTK