Řidiče v protisměru pod vlivem drog zadržela na R10 policie

Policie v úterý brzy ráno zadržela řidiče, který jel po rychlostní silnici R10 v protisměru. Muž byl podle testu pod vlivem drog, jízdu v protisměru si údajně vůbec neuvědomil. Za mřížemi může strávit až pět let, sdělil ČTK mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.

Vozidlo v protisměru nahlásilo krátce před 4:00 na tísňovou linku policie několik řidičů. Škodu Favorit spatřili na silnici R10 mezi Bezděčínem a Brodcemi. Na místo vyrazilo několik policejních vozů a řidiče zastavili na sjezdu na obec Brodce, popsal mluvčí.

 
Řidičem byl osmadvacetiletý muž z Luštěnic. Zkouška na alkohol v dechu byla negativní, pozitivní byl ale test na přítomnost drog. Řidič podle policie před jízdou požil pervitin, odmítl se však podrobit lékařskému vyšetření. Při jeho několikakilometrové protisměrné jízdě se nestala žádná dopravní nehoda a nikdo nebyl zraněn. Nyní policisté pracují na upřesnění právní kvalifikace skutku. Nejpravděpodobnějším je obecné ohrožení z nedbalosti. Za tento trestný čin řidiči hrozí až pětileté vězení.
 
Policie v minulosti již řešila několik případů jízdy v protisměru na silnici R10. Naposledy museli policisté zasáhnout letos v dubnu, vozidlo ale nakonec nevypátrali, pravděpodobně jej řidič otočil do správného směru. Podobné události se staly i vloni v červnu a v červenci. Nejznámější případ se odehrál loni v květnu, kdy Švýcar Sascha Spataro pod vlivem pervitinu ohrozil desítky lidí. Ve vysoké rychlosti ujel po R10 mezi Turnovem a Prahou desítky kilometrů, policie ho zadržela až v Praze-Kbelích.
 
zdroj: ČTK