Revoluce v pokládání podlah. Tak snadné to ještě nikdy nebylo.

Společnost Rigips speciálně upravila svou desku RigiStabil, aby byla ještě vhodnější pro suché budování podlah. Dosud se totiž desky musely na podlahu skládat a lepit na sebe ve dvou vrstvách. Teď Rigips představuje převratnou novinku, která montérům a stavebníkům ušetří spoustu času a práce.  

Přední výrobce a dodavatel sádrokartonu na českém trhu vyvinul speciální dílce RigiStabil E25, což jsou dvě desky o tloušťce 12,5 mm slepené k sobě a opatřené polodrážkou. Jsou tak připraveny k rychlé a jednoduché montáži suchých podlah.

Sádrokarton je nejvhodnější

Není náhoda, že Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Rigips, představila tento nový produkt zrovna na veletrhu Dřevostavby 2017 na pražském holešovickém Výstavišti. „Sádrokarton RigiStabil je totiž pro montáž podlah v dřevostavbách zdaleka nejpraktičtější a nejlepší,“ uvádí k tomu marketingový ředitel divize Rigips, Ing. Martin Sochor. Na rozdíl od litého betonu, například, není třeba používat žádnou vodu a doba zrání je výrazně kratší. Anhydrid se pak jeví z hlediska délky stavebních prací i vlastností jako zcela nevhodný do dřevostaveb.

RigiStabil

Pro zvýšení stavebně-technických vlastností mohou být podlahové dílce RigiStabil E25 doplněny podkladní izolační vrstvou (suchý vyrovnávací podsyp, dřevovláknitá deska, stabilizovaný polystyren, minerální izolace). Podlahy RigiStabil jsou vhodné i pro instalaci teplovodního či elektrického podlahového topení.

Výhody suchých podlah:

● nízká hmotnost,
● rychlý postup stavby (bez dlouhých technologických přestávek),
● suchý proces výstavby (bez zanášení vlhkosti do stávajících konstrukcí),
● snadná opravitelnost povrchů,
● rovinnost konstrukcí,
● neprůzvučnost,
● ekonomická efektivita,
● snadná aplikace podlahového vytápění.

Dílce RigiStabil E25 se vyznačují vysokou odolností a nízkou hmotností a jsou tedy v tomto smyslu efektivnější než sádrovláknitá podlaha, která vyžaduje náročnější montáž a více zatěžuje nosnou konstrukci. Díky svým vlastnostem přinášejí podlahové dílce RigiStabil E25 ještě jednu podstatnou výhodu - jde o materiál, který lze charakterizovat jako „one-man materiál“. Montáž i manipulaci s ním totiž zvládne bez další pomoci pouze jeden člověk.