Revoluce v pokládání podlah. Tak snadné to ještě nikdy nebylo.

17. 02 2017 | Společnost Rigips speciálně upravila svou desku RigiStabil, aby byla ještě vhodnější pro suché budování podlah. Dosud se totiž desky musely na podlahu skládat a lepit na sebe ve dvou vrstvách. Teď Rigips představuje převratnou novinku, která montérům a stavebníkům ušetří spoustu času a práce.  

Přední výrobce a dodavatel sádrokartonu na českém trhu vyvinul speciální dílce RigiStabil E25, což jsou dvě desky o tloušťce 12,5 mm slepené k sobě a opatřené polodrážkou. Jsou tak připraveny k rychlé a jednoduché montáži suchých podlah.

Sádrokarton je nejvhodnější

Není náhoda, že Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Rigips, představila tento nový produkt zrovna na veletrhu Dřevostavby 2017 na pražském holešovickém Výstavišti. „Sádrokarton RigiStabil je totiž pro montáž podlah v dřevostavbách zdaleka nejpraktičtější a nejlepší,“ uvádí k tomu marketingový ředitel divize Rigips, Ing. Martin Sochor. Na rozdíl od litého betonu, například, není třeba používat žádnou vodu a doba zrání je výrazně kratší. Anhydrid se pak jeví z hlediska délky stavebních prací i vlastností jako zcela nevhodný do dřevostaveb.

RigiStabil

Pro zvýšení stavebně-technických vlastností mohou být podlahové dílce RigiStabil E25 doplněny podkladní izolační vrstvou (suchý vyrovnávací podsyp, dřevovláknitá deska, stabilizovaný polystyren, minerální izolace). Podlahy RigiStabil jsou vhodné i pro instalaci teplovodního či elektrického podlahového topení.

Výhody suchých podlah:

● nízká hmotnost,
● rychlý postup stavby (bez dlouhých technologických přestávek),
● suchý proces výstavby (bez zanášení vlhkosti do stávajících konstrukcí),
● snadná opravitelnost povrchů,
● rovinnost konstrukcí,
● neprůzvučnost,
● ekonomická efektivita,
● snadná aplikace podlahového vytápění.

Dílce RigiStabil E25 se vyznačují vysokou odolností a nízkou hmotností a jsou tedy v tomto smyslu efektivnější než sádrovláknitá podlaha, která vyžaduje náročnější montáž a více zatěžuje nosnou konstrukci. Díky svým vlastnostem přinášejí podlahové dílce RigiStabil E25 ještě jednu podstatnou výhodu - jde o materiál, který lze charakterizovat jako „one-man materiál“. Montáž i manipulaci s ním totiž zvládne bez další pomoci pouze jeden člověk.
 

 

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO