Realitní makléř z Luštěnic vylákal z klientů téměř dva miliony

Téměř dva miliony korun podle policie vylákal z klientů realitní makléř na Mladoboleslavsku. Po odhalení podvodu navíc křivě obvinil městského úředníka. Policisté po roce vyšetřování muže zadrželi při činu. Také za další podvody mu hrozí až osm let vězení, informoval dnes ČTK mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.  

Třiatřicetiletý makléř z Luštěnic podle policie nabízel zprostředkování koupě městských bytů v Mladé Boleslavi. Vyřízení koupě podmiňoval uhrazením záloh v desítkách tisíc korun. Od roku 2008 tak od desítek lidí vylákal téměř dva miliony korun. Věřitelům unikal pomocí různých výmluv a historek a dlouho trvalo, než se poškození začali obracet na policii.

Po odhalení si muž vykonstruoval alibi - obvinil vysoce postaveného úředníka města, že jednal na jeho pokyn a převzaté peníze mu předával. Po prověření jej vyšetřovatelé obvinili i z křivého obvinění.
 
Muž se v minulosti vydával na internetu za bohatého podnikatele, který hledá ženu na exotickou dovolenou. Ze zájemkyně nakonec jen vylákal 130.000 korun. Tvrdil, že peníze použije například na odstranění tetování jména bývalé ženy nebo operaci zubů.
 
Makléře policisté zadrželi minulý týden ve chvíli, kdy se měl sejít s klientem. V policejní cele se pak údajně pokusil neúspěšně spáchat demonstrativní sebevraždu. Od soboty je v soudní vazbě, dodal Schön.
 
zdroj: ČTK