Přivítali jsme první novorozence Středočeského kraje

Ve Středočeském kraji se první miminko roku 2015 narodilo 1. ledna 58 minut po půlnoci v mladoboleslavské Klaudiánově nemocnici. Chlapeček jménem Nikola na svět přišel s váhou 3 550 gramů a délkou 50 cm. Chlapci a jeho šťastné mamince přijeli v pátek 2. ledna poblahopřát a předat dárek v podobě výbavičky pro miminko středočeský hejtman Miloš Petera s náměstkem pro regionální rozvoj Karlem Horčičkou (na snímku).

„Srdečně blahopřeji mamince k narození syna. Přeji Vám, Nikolovi a celé Vaší rodině hodně zdraví a štěstí. Ať Nikola zažije krásné, radostné dětství a spokojený život,“ řekl hejtman Petera. Ten zároveň popřál prvnímu narozenému dítěti v nymburské nemocnici -Mathiasovi a jeho mamince. 
 
Obdarován byl nejen první novorozenec roku 2015 ve Středočeském kraji. Zástupci kraje blahopřáli a předávali maminkám balíčky se zavinovačkou a další výbavičkou ve všech středočeských porodnicích.
 
Čtyři minuty po Nikolovi se jako druhé dítě roku 2015 ve Středočeském kraji narodila holčička Nikola. S mírami 46 cm a 2 650 gramů spatřila svět v Porodnici U Sluneční brány v hořovické nemocnici. Mamince a miminku přijel popřát vše nejlepší radní Pavel Hubený. Třetím novoročním občánkem se stal chlapec Nicolas, který se narodil v kolínské nemocnici ve 3:08. Miminku s porodní váhou 3 550 g a délkou 53 cm a jeho mamince přišli blahopřát náměstek hejtmana Marek Semerád a radní Emílie Tříšková. 
 
Mamince Aničky, která se letos jako první miminko nového roku narodila v benešovské nemocnici Rudolfa a Stefanie, popřála středočeská radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová. Prvním miminkem, které se letos první narodilo v mělnické porodnici, je chlapec Alex. Za ním a jeho maminkou přijel náměstek hejtmana Milan Němec spolu s radní Jiřinou Fialovou. 
 
Příbramskému prvnímu novorozenci kraje Jaroslavovi a jeho mamince gratuloval náměstek hejtmana Pavel Jetenský. Radní Zdeněk Štefek blahopřál prvním dětem roku 2015 na Kladensku -  v porodnici v Kladně Michalovi a ve Slaném Miroslavovi.
 
zdroj: ČTK