Pohonné hmoty ve středních Čechách výrazně zdražily

Ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu výrazně vzrostly ceny pohonných hmot. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil o 37 haléřů na 35,87 koruny za litr, nafta o 28 haléřů na 35,88 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje. Zdražení, jež zasáhlo i další regiony, se kvůli intervencím České národní banky a následnému oslabení koruny čekalo. 

Nejdražší benzin je v současnosti na Benešovsku, kde již překročil hranici 37 korun za litr a řidiči ho tam průměrně tankují za 37,07 Kč. Nejlevnější je naopak na Mělnicku, kde litr stojí 34,95 koruny. Pod hranicí 35 korun se benzin už nikde jinde neprodává. 
    
Nejdražší nafta je také na Benešovsku, litr se tam nyní průměrně prodává za 36,69 koruny. Přes 36 korun stojí diesel také na Berounsku a v okrese Praha-západ. Nejlevnější nafta je na Mělnicku, kde se průměrně prodává za 35,28 koruny. 
    
V porovnání s celostátním průměrem jsou ceny pohonných hmot ve středních Čechách stále vyšší. Litr Naturalu 95 se v Česku prodává za 35,77 koruny, nafta se průměrně prodává za 35,82 koruny za litr.
 
zdroj: ČTK