Pocit nulové gravitace při běhu

6. 02 2019 | Společnost Under Armour, špička na trhu sportovních značek, představila novou řadu běžeckých bot HOVR Infinite se speciální technologií inspirovanou gravitací a chytrým senzorem analyzujícím tempo běžce. Na českém trhu jsou boty k dispozici od 1. 2. 2019 například v Urbanstore.cz, A3 sport nebo Sportisimo.

Technologie UA HOVR byla inspirována gravitací. Sportovní značka Under Armour se rozhodla vyvinout řešení, které by absorbovalo a tlumilo náraz jednotlivých kroků při běhání a vrátilo tuto energii zpět do dalšího odrazu. Měkká pěna UA HOVR™ kombinovaná s dynamickou sítí Energy Web tyto nárazy tlumí, vrací pohlcenou energii zpět do každého kroku a ve spojení s pleteným svrškem boty poskytují bezkonkurenční pohodlí.

V podrážce HOVR je navíc v pravé botě vestavěný unikátní senzor, který sleduje a analyzuje tempo běžce, uběhnutou vzdálenost a délku kroku. Senzor se prostřednictvím Bluetooth bezdrátově propojí s mobilní aplikací UA MapMyRun, se kterou může uživatel sledovat, analyzovat a ukládat podrobné informace o všech svých tréninzích a neustále tak zlepšovat svůj výkon. Novinkou roku 2019 je funkce Gait Coaching, která běžcům poskytuje detailní informace o délce kroku a kadenci. Virtuální trenér tyto hodnoty analyzuje a na základě výšky, váhy, pohlaví a tempa navrhne optimální hodnoty pro každého běžce. Správná délka kroku zlepšuje běžecký výkon a zároveň minimalizuje riziko zranění.

Vedle virtuálního koučování se běžci stávají součástí největší digitální zdravotní a fitness komunity ve světě.

Společnost Under Armour se při vývoji nové běžecké boty zabývala potřebami specifickými pro komfort nohou žen i mužů. Výsledky výzkumu byly jednoznačné – paty žen jsou kratší, nárty citlivější a oblast přední části nohou má menší objem. To vedlo ke vzniku genderově specifické konstrukci stélky UA HOVR Infinite. Stélky využívají špičkové pěny s otevřenými buňkami UA HOVR™ a jsou vytvarovány tak, aby držely nohu pevně na místě a spolupracovaly s dynamickou sítí Energy Web.

Pocit nulové gravitace: Měkká HOVR pěna v celé délce podrážky uzavřená v dynamické síti Energy Web zaručuje pohodlný dopad a pružný odraz.
Anatomický tvar: Pánské i dámské boty byly vytvořeny s ohledem na odlišné anatomické potřeby obou pohlaví. Lehký prodyšný svršek drží tvar a je elastický tam, kde je potřeba.
3D tvarovaná vložka: Vložka vyrobená z polyuretanové pěny pevně drží nohu a zvyšuje pohodlí. Je odlišně anatomicky tvarovaná pro obě pohlaví.
Hluboké flex drážky: Drážky v přední části podrážky podporují anatomicky správný a efektivní pohyb chodidla.
Hladký stabilní povrch: Pevný pěnový rám společně s hlubokými flex drážkami zajišťují stabilní a hladký pohyb po nekonečné kilometry.
360° reflektivita: Bezpečný trénink i za zhoršených světelných podmínek.
Měření běžeckých dat: Bezdrátové připojení s aplikací UA MapMyRun, která sleduje a analyzuje tempo běhu, vzdálenost, kadenci, délku kroku. Na základě těchto údajů navrhuje, jak zlepšit trénink.

Technické parametry

Výška podešve: 29 mm na patě // 21 mm na špičce
Drop: 8 mm
Vložka: M – 6 mm, W – 7 mm
Váha: M9 – 305 g // W7 – 248 g

Cena: UA HOVR Infinite k dostání na českém trhu za 3 799 Kč.

Filozofie značky Under Armour je velmi jednoduchá: Mít správnou obuv je pro každého běžce to nejdůležitější. A je jedno, jestli je to profesionál na nejvyšší úrovni, nebo úplný začátečník, který si koupil teprve svůj první pár tenisek. Technologie UA HOVR, která je součástí běžecké novinky UA HOVR Infinite, je navržena s ohledem na péči o tělo a na zdravý dopad jednotlivých kroků.
 

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO