Nový juniorský mistr v přívlači

Juniorské mezinárodní mistrovství České republiky v přívlači, tedy v lovu dravých ryb za pomoci umělých nástrah, imitujících pohyb kořisti, konané ve dnech 7. až 9. září na Jizeře v Mladé Boleslavi, přineslo úspěch i domácím. 

„Mladí středočeští přívlačáři domácího prostředí dokázali využít a pro svůj kraj v kategorii U14 vybojovali v národním i mezinárodním srovnání všechny stupně vítězů,“ potvrdil Oto Hlaváč z Místní organizace Českého rybářského svazu v Mladé Boleslavi.

Národním mistrem republiky a mezinárodním vicemistrem České republiky v kategorii U18 se stal Samuel Bílý z Rakovníka. V kategorii U14 ale zvítězil Tomáš Řezáč z Mladé Boleslavi, který se nyní může pyšnit titulem mistra republiky.

„Tomášovi gratulujeme k titulu a děkujeme za krásnou reprezentaci naší místní organizace a rybářského kroužku," podotkl Oto Hlaváč.

Nebyl to ale jen Tomáš Řezáč, který hájil mladoboleslavské barvy. „Na tomto mistrovství naší organizaci dále reprezentovali Jan Linhart a Vojtěch Šedivý, za svůj výkon si také pochvalu oba zaslouží,“ uvedl Oto Hlaváč.

Domácí mladoboleslavská rybářská organizace pro závod poskytla výborně zarybněné tratě. „Lovil se zejména okoun, tloušť, štika, ježdík a pstruh duhový, který byl pro závod vysazen Středočeským územním svazem. Celkem bylo uloveno 690 ryb, největší rybou byla štika o délce 68 centimetrů,“ shrnul Hlaváč.

Foto ilustrační