Nové monitory společnosti Samsung pro rok 2019 jsou určeny pro moderní pracoviště

Společnost Samsung představila tři nové monitory: moderní a minimalistický Space Monitor, monitor CRG9 určený pro bezkonkurenční zážitek ze hry a UR59C, ohromující zakřivený monitor s rozlišením 4K UHD, ideální pro tvůrčí profese. Všechny monitory nabízejí ty nejlepší technologie od ultraširokoúhlých obrazovek a realističtějších barev pro podmanivý herní zážitek až po prostorově úsporný design, který pomůže zlepšit produktivitu práce. Nové monitory budou v ČR dostupné od dubna 2019. Doporučené maloobchodní ceny jsou: Space Monitor 27 palců 11 490 Kč, resp. 13 990 Kč za 32palcový typ, herní monitor CRG9 38 990 Kč a pro zakřivený monitor UR59C je doporučená maloobchodní cena 12 790 Kč. 

„Nejnovější řada monitorů od společnosti Samsung je neuvěřitelně univerzální a je dokladem našeho neutuchajícího inovativního úsilí a naší vedoucí pozice v této kategorii,“ uvedl Seog-gi Kim, výkonný viceprezident divize Visual Display společnosti Samsung Electronics. „Všechny tyto monitory jsou součástí našeho širšího strategického plánu pro letošní rok: nabídnout zákazníkům více možností, aby získali to, co chtějí – nádherná a výkonná zařízení, která je budou inspirovat k dosahování větších výkonů.“

Space Monitor: moderní, minimální a flexibilní design
Space Monitor od společnosti Samsung těží ze svého elegantního designu a nabídky funkcí, protože uživatelům umožňuje zaměřit se na to, co je na obrazovce, a ne na to, co se děje kolem. Minimalistické plně integrované rameno coby jedinečné vestavěné řešení pro úsporu prostoru lze jednoduše pomocí svěrákového úchytu přichytit přímo k desce stolu, a získat tak na pracovním stole více místa pro maximální produktivitu. Polohu tohoto monitoru lze snadno nastavit a upravit. Když monitor zrovna nepoužíváte, jednoduše jej přitisknete ke zdi a skladujete jej naplocho u zdi. Space Monitor díky svému ergonomickému nastavování, zpřístupnění portů a diskrétnímu systému vedení kabelů zlepší vzhled i funkčnost jakéhokoli pracovního místa nebo domácí kanceláře.

Kromě estetického vzhledu nabízí Space Monitor také vysoký výkon s celou škálou funkcí. 27palcový model nabízí rozlišení QHD, které zaručuje neuvěřitelně detailní a ostrý obraz, zatímco 32palcový model dokáže zobrazit obsah v rozlišení 4K UHD. 

Space Monitor nabízí uživatelům jedinečný ramenový stojan, který lze skrýt za tenký rámeček monitoru. Při použití stojanu je možno monitor snadno sklopit nebo přisunout blíže k uživateli. Dále lze monitor také spustit na úroveň desky stolu, přičemž funkce nulové výšky upravitelného stojanu společnosti Samsung umožňuje maximální všestrannost při nastavení upřednostňované polohy pro sledování. Díky stojanu je sledování obrazovky nejen mnohem pohodlnější, ale také se není nutné potýkat s uspořádáním kabelů, protože napájecí kabel i HDMI kabely jsou vedeny ramenem, což zaručuje čistý, flexibilní vzhled.

Herní monitor CRG9 o úhlopříčce 49 palců: ultraširokoúhlá obrazovka s duálním rozlišením QHD 
CRG9 je celosvětově první ultraširokoúhlý herní monitor s vysokým rozlišením s poměrem stran 32:9. Nabízí displej o úhlopříčce 49 palců s obnovovacím kmitočtem 120 Hz a rychlou dobou odezvy 4 ms, který se vyznačuje minimálním zpožděním obrazu a rozmazáním pohybu a dokáže bez problémů udržet krok i s rychlou akcí při hře. Je vybaven HDR technologií AMD Radeon FreeSync™ 2, která omezuje zasekávání a trhání obrazu a snižuje latenci na minimum, takže dokáže poskytnout nejvyšší možnou obnovovací frekvenci a co nejplynulejší zážitek ze hry. 

Na modelu CRG9 obraz skutečně ožije. Je tomu tak díky dvojitému rozlišení QHD (5120x1440) a HDR10 s maximálním jasem 1 000 nitů, díky kterému dokáže monitor vykreslit superjemné detaily i v nejjasnějších a nejtmavších partiích. HDR10 přináší vynikající lokální stmívání a HDR s vysokým kontrastem nabízí úchvatné podání prosvětlených scén, jakého monitory bez podpory HDR nejsou schopny dosáhnout. Monitor využívá také revoluční technologii Quantum dot společnosti Samsung k dosažení výjimečně široké škály věrně reprodukovaných barev a nabízí obrazovku s poloměrem zakřivení 1 800 mm poskytující extrémně široký zorný úhel, takže hráč může mít vždy pod kontrolou celou scénu.

Super ultraširokoúhlý monitor s poměrem stran 32:9 odpovídá dvěma 27palcovým monitorům s QHD rozlišením a poměrem stran 16:9 umístěným vedle sebe a nabízí také maximální flexibilitu při multitaskingu, které napomáhá funkce PBP (obraz vedle obrazu) umožňující zobrazit obraz ze dvou zdrojů současně. CRG9 nabízí jeden port HDMI, dva porty Display Port, USB 3.0 a možnost připojení sluchátek. Samsung použil při návrhu CRG9 také menší stojan, aby přístroj bylo možné pohodlně a s větší flexibilitou umístit do každého herního koutku.

32palcový monitor UR59C: první 32palcový zakřivený monitor s rozlišením 4K UHD na světě určený pro tvůrčí profese
Monitor UR59C s velikostí úhlopříčky 32 palců je ideální přístroj pro profesionály zabývající se tvorbou obsahu, kteří požadují zároveň všestrannost i vysoký výkon. Monitor je vybaven zakřiveným displejem s kontrastním poměrem 2500:1 s plným rozlišením 3840x2160 4K UHD podporujícím zobrazení až jedné miliardy barevných odstínů. Díky zakřivení monitoru s poloměrem 1 500 mm obraz uživatele skutečně pohltí, což se skvěle uplatní při vytváření obsahu a umělecké tvorbě, sledování videí nebo hraní her a současně to napomáhá snížit únavu očí, ke které obvykle dochází při dlouhodobém používání tradičních monitorů. 

UR59C je k dispozici v tmavomodré šedé, nabízí supertenký design s tloušťkou pouhých 6,7 mm a jeho zadní kryt je opatřen texturou napodobující textil. Jeho třístranná obrazovka bez rámečku je připevněna ke štíhlému, ale robustnímu kovovému stojanu ve tvaru písmene „V“ s dvoubodovým podstavcem, ve kterém jsou schovány kabely, a monitor tak na pracovní ploše zabírá minimum místa.

Další informace o nových monitorech společnosti Samsung najdete na adrese http://displaysolutions.samsung.com/ces2019