Nehoda kamionu na Mladoboleslavsku zablokovala silnici R10

Rychlostní silnice R10, která je na Mladoboleslavsku kvůli nehodě od rána uzavřená ve směru na Prahu, by měla být průjezdná kolem 14:00. Sedmadvacetiletý řidič u obce Tuřice převrátil kamion přes tři jízdní pruhy zřejmě kvůli mikrospánku. Objízdná trasa vede po silnici 610, řekl ČTK mluvčí mladoboleslavské policie David Schön. Řidič kamionu byl s poraněním hlavy a ruky převezen do nemocnice v Mladé Boleslavi. "Pořád se odklízí kamion a překládá náklad," řekl ČTK ve 12:00 Schön. 

Řidič mohl vylézt z kabiny sám, neboť se vysypalo čelní sklo. "Zranění řidiče by se dala klasifikovat jako středně těžká, žádné životní funkce nebyly ohroženy," řekla ČTK mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Ze silnice bylo třeba odklidit krmnou mouku na výrobu směsi pro zvířata, která se z kamionu vysypala. Z kamionu vyteklo i 50 až 70 litrů nafty, kterou hasiči zachytili v nedaleké strouze. 
    
Objízdná trasa vede po silnici 610, řidiči sjíždějí na sjezd v Brandýse nad Labem a najíždějí zpět v Benátkách nad Jizerou. Příčina nehody se vyšetřuje. 
 
zdroj: ČTK