Nebát se a jít si za svým snem. O tom budou mluvit špičky české startupové scény na Profesia days

Mají nápady, se kterými jsou odhodláni dobýt svět, zvládli rozjet fungující byznys a ještě jim ani nebylo třicet. Za posledních několik let vznikla nová generace podnikatelů, kteří budují z Česka miliardové firmy. Jaké musí mít člověk vlastnosti, aby dokázal od píky vybudovat a následně uřídit vlastní společnost? A jak ustát tlak, který s takovým úspěchem přichází? O tom budou mladí čeští podnikatelé mimo jiné mluvit na letošním ročníku veletrhu Profesia days.  

Hlavní hvězdou bude Oliver Dlouhý, zakladatel jednoho z nejúspěšnějších českých startupů, globálního vyhledávače letenek Skypicker (nyní Kiwi.com), který změnil způsob, jakým se na internetu vyhledávají letenky. Společnost, kterou založil a vede, má nyní miliardové obraty a každoroční růst v řádu stovek procent, za necelé čtyři roky přitom vyrostl zcela z ničeho. Dnes má také stovky zaměstnanců, a prakticky neustále nabírá do závratně rychle rostoucí společnosti nové lidi. O tom jak změnit způsob, jakým funguje zavedený obor, jak začít z ničeho, ale i tom jak zvládnout růst a nezbláznit se z náhlého úspěchu promluví Oliver ve středu 12. 10. v 15 hodin na hlavním pódiu. 

Kromě něj vystoupí například také Martin Pejša, který odešel z nejvyšších postů ve velké korporaci, aby založil vlastní startupový inkubátor Creative Dock. Společnost vyvíjí startupy na zakázku pro velké korporace, stejně jako své vlastní projekty. Její zakladatel ve středu 12. 10. ve 14 hodin shrne, co se za čtyři roky budování startupů naučil. Na Profesia days promluví i majitel herní společnosti Keen Software House a vizionář v oboru umělé inteligence Marek Rosa. Úspěch jeho první společnosti mu umožňuje financovat druhou firmu GoodAI, posunující vývoj umělé inteligence. O tom proč tento výzkum dobrovolně financuje  milióny dolarů z vlastní kapsy, jak se podniká v technologickém sektoru a o tom, jak chce změnit svět, promluví ve středu ve 14:30 hodin na hlavním pódiu.

Na veletrhu ale nevystoupí pouze podnikatelé a startupisti, okruh známých osobností, které budou vystupovat je mnohem širší. Mezi nimi například ideamaker, kreativec, ale i herec a režisér Čeněk Stýblo z legendární dvojice ViralBrothers, který začínal jako amatér s kamerou v ruce na české internetové televizi Stream. Postupně se ViralBrothers stali hvězdami českého, a posléze i globálního internetu. Čeněk Stýblo ve své přednášce na veletrhu Profesia days, která proběhne ve středu 12. 10. od 12:30 hodin vysvětlí, jak se k úspěchu dostal, jaké překážky překonal při cestě za svým snem a jestli se v dnešní době dá vydělat vytvářením videí na Youtube.

Příspěvek k tématu bude mít i sesterská dvojice A Cup of Style, která se svým blogem začala ještě před tím, než bylo oběma dívkám osmnáct. Dnes má kromě obrovského dosahu mezi mladými lidmi i fungující eshop s oblečením vlastní značky, stejně jako podporu sponzorů. A hlavně i v mladém věku jim jejich blog a Youtube kanál umožňuje živit se tím, co je zároveň jejich zdaleka největším koníčkem. Na Profesia days ve čtvrtek 13. 10. od 11 hodin prozradí, jak se změnil jejich počáteční plán, jak rostly spolu se svým blogem, a proč nechtějí pracovat jen pro peníze, ale hlavně pro radost.

Profesia Days 2016 je dvoudenní pracovní veletrh, zaměřený na prezentaci atraktivních pracovních zaměstnavatelů z široké škály oborů. Koná se ve dnech 12. a 13. října 2016 na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany, vstup pro návštěvníky je zcela zdarma. Veletrh nabídne také vzdělávací sekci s přednáškami zaměřenými na osobnostní rozvoj, schopnosti důležité pro kariérní postup či propojení osobního a pracovního života. Přednášky z těchto oborů od předních odborníků i zajímavých osobností se navzájem doplní s prezentacemi společností, jako jsou Accenture, Ikea, Amazon ale například i Armáda České republiky a Bezpečnostní informační služba.