Muž si podle policie přivezl v těle ze Španělska 912 gramů hašiše

Mladoboleslavští policisté zadrželi pětatřicetiletého muže, který podle nich propašoval ze Španělska do České republiky 912 gramů hašiše. Drogu ukryl do 86 pouzder, jež před cestou spolykal. Prodejem zásilky by se obohatil o 125.000 korun. Muži hrozí až deset let vězení, sdělil dnes ČTK mluvčí mladoboleslavské policie David Schön. 

Policisté měli informace o dodávkách drogy ze Španělska už od loňského listopadu. Postupně se dostali na stopu Čechovi, který ve Španělsku řadu let žil a pracoval. Díky kontaktům měl možnost drogu nakoupit a dovézt. 

Zásilku, kterou mu detektivové zabavili, muž nakoupil v Granadě a poté s ní 4. února přes Malagu a Barcelonu přiletěl do Prahy. Cílem jeho cesty byl dům v Mladé Boleslavi, kde kapsle s drogou několik dní dostával z těla. "Celkem v těle převezl 912 gramů kvalitního hašiše," uvedl Schön. 
    
Ve středu provedli policisté u muže domovní prohlídku. Pouzdra připravená k distribuci byla uschována pod podlahou jednoho z pokojů. "Jedno pouzdro bylo otevřené, protože sám pašerák je uživatelem drogy," uvedl mluvčí. Podotkl, že už držení pěti gramů této drogy je trestné. Během domovní prohlídky kriminalisté u muže zajistili také několik gramů marihuany a její semena.
 
zdroj: ČTK