Muž pobodal tři členy své rodiny, poté se skokem z balkonu zabil

V Mladé Boleslavi pobodal včera dopoledne muž tři členy své rodiny a způsobil jim vážná zranění. Poté se sám zabil skokem z balkonu v sedmém patře. V koupelně bytu hořelo, požár ale lidi v domě neohrozil. ČTK to řekl mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.

Neštěstí se stalo před 09:00 ve dvanáctipodlažním domě. Muže, který vyskočil z balkonu, našli před domem kolemjdoucí. Podle mluvčího byl útočníkem potomek rodiny. Policie dům uzavřela z obou stran. Vyšetřování převzali krajští policisté. Pobodaní lidé jsou ve věku 26, 45 a 47 let, řekl ČTK mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek. Útočník byl narozen v roce 1993. Informaci od lidí ze sousedství, že incidentu měla předcházet hádka, policie zatím nepotvrdila a okolnosti dál vyšetřuje. Není zatím známá ani národnost členů rodiny. "Nepředpokládám, že dnes budeme k případu zveřejňovat další informace," uvedl.  

"Záchranáři na místě zásahu nalezli jednu osobu, která podlehla svým zraněním, a ošetřili tři těžce zraněné," řekla ČTK mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. Muž a dvě ženy měli mnohočetné bodné rány v hrudníku a břiše. Nejtěžší zranění utrpěl sedmačtyřicetiletý muž, který byl uveden do umělého spánku a letecky přepraven do střešovické nemocnice v Praze.
 
"Muže jsme přijali a v současné době je na operačním sále. Je předpoklad, že posléze bude umístěn na jednotku intenzivní péče," řekla v poledne ČTK mluvčí nemocnice Jitka Zinke.
 
Jednu z žen po ošetření vrtulník přepravil do Liberce a druhou odvezla sanitka na urgentní příjem do mladoboleslavské nemocnice.
 
V koupelně bytu, kde se tragédie stala, vypukl malý požár. "Podařilo se ho ale dostat velmi rychle pod kontrolu, lidé v domě nebyli v ohrožení. Hořely nějaké textilie," dodal Schön. Hasiči po příjezdu našli pouze zakouřený prostor bez ohně a ke škodě na majetku nedošlo, doplnila mluvčí hasičů Lenka Kostková.
 
Případ podle Schöna nesouvisí se současným propouštěním amnestovaných vězňů.
 
zdroj: ČTK