Mladoboleslavské městské divadlo bude mít nového ředitele

Mladoboleslavské městské divadlo bude mít nového ředitele. Současný ředitel František Skřípek se po 21 letech rozhodl k 31. srpnu skončit. Jeho rozhodnutí projednala a vzala na vědomí rada města, řekl dnes na tiskové konferenci radnice náměstek primátora Daniel Marek (TOP 09). O způsobu a podmínkách výběru nového ředitele bude příští týden jednat správní rada divadla a poté o něm rozhodne vedení města. 

Cílem vedení města i divadla je podle Marka nedělat žádné razantní změny a vše provést tak, aby dopady na návštěvníky divadla i samotné divadlo, byly co nejmenší. V divadle pracuje 60 lidí. 
    
Skřípek uvedl, že si uvědomil, že jeho čas jako téměř nejdéle sloužícího ředitele činoherního divadla v celých Čechách nazrál. Dosáhl důchodového věku a zjistil, že je čas, aby jej nahradil někdo mladší. "Mám šanci odejít se štítem. Horší by bylo, kdybych odcházel 'bočními uličkami' a styděl se za to, jak divadlo funguje," dodal. Podle něj je nejlepší změnu provést na přelomu sezon, aby příští sezonu začal už nový ředitel. 
    
Městští radní Františka Skřípka z funkce ředitele divadla v roce 2011 odvolali a poté byl všemi členy rady opět zvolen. Vedení města tvrdilo, že nebyl odvolán kvůli pochybení nebo proto, že by s ním město nebylo spokojeno. Rada údajně využila svého práva to udělat, aby získala ve výběrovém řízení několik koncepcí, jak v nadcházejících čtyřech až pěti letech divadlo vést. 
 
zdroj: ČTK