Mladá Boleslav prodává dům na Staroměstském náměstí

Mladá Boleslav chce za 20 milionů korun prodat dům na Staroměstském náměstí, protože na něm každoročně prodělává zhruba půl milionu korun. Zájemci se mohou ozývat do konce listopadu, řekl včera na tiskové konferenci města náměstek primátora Jiří Bouška. V domě by mohlo být obchodní centrum, hotel, kanceláře nebo byty. 

Záměr prodeje domu číslo 150 na Staroměstském náměstí schválila rada města ve středu. "Nechali jsme si vypracovat znalecký odhad, kolik by tato budova měla stát, a za tuto cenu ji nabízíme. Prodloužili jsme termín, do kdy se nám mohu případní zájemci ozývat, do konce měsíce listopadu,“ řekl Bouška. 
    
V domě je několik nebytových prostorů a v nájmu je tam také několik organizací a sdružení. Přesto náklady na provoz a údržbu domu převyšují zisky z pronájmů a město zde každoročně prodělává zhruba půl milionu korun. Současné nájemce už náměstek o prodeji informoval. Už dříve uvedl, že nájemcům, kteří budou potřebovat pomoc, se radní budou snažit najít jiné nebytové prostory, kterými město disponuje. 
    
Objekt by se podle nich dal využít například jako obchodní centrum, hotel, kancelářské prostory nebo jako byty.
 
zdroj: ČTK