Mladá Boleslav přivítala účastníky Oldtimer Bohemia Rally

Historická vozidla z celé České republiky i ze zahraničí se sjela do Mladé Boleslavi, kde dnes startuje čtvrtý ročník mezinárodní soutěže Oldtimer Bohemia Rally. Závod je zařazen v nejprestižnější kategorii A do světového kalendáře mezinárodní asociace FIVA, jež celosvětově sdružuje národní kluby veteránských vozidel. Třídenní akce se letos účastní více než šest desítek veteránských vozidel, řekl ČTK mluvčí rally Tomáš Pakosta. 

Mezi účastníky jsou i posádky z Německa, Nizozemska nebo Ukrajiny. K nejstarším vozům patří podle Pakosty například cadillac z roku 1917. Účastníky rally dnes čeká večerní projížďka Mladou Boleslaví a jejím okolím a v pátek cesta do Jilemnice, kde je v cíli přivítá Krakonoš. Sobotní etapa povede na zámek Loučeň na Nymbursku a zpět do Mladé Boleslavi. 

Zatímco předchozí ročníky se konaly na přelomu léta a podzimu, letos pořadatelé akci naplánovali na květen. "V září se tady pořádá také Svatováclavská jízda a obě akce, které mají podobné zaměření, byly termínově těsně za sebou," vysvětlil Pakosta. 
    
Zvláštností rally veteránských vozidel je to, že o vítězích nerozhoduje rychlost jako na jiných sportovních závodech. Veteránská soutěž se jezdí za běžného provozu, všichni musejí dodržovat zákonem stanovenou rychlost. Motoristé si navíc musejí hlídat tempo jízdy, které dopředu pro svůj vůz zvolí při technické přejímce. Přesná trasa jednotlivých etap je podle pravidel FIVA utajena až do startu závodu. 
 
zdroj: ČTK