Mladá Boleslav opět nezprovoznila nový most v termínu

V Mladé Boleslavi měl dnes být zprovozněn nový most přes Jizeru do městské části Čejetice za 65 milionů korun. Kvůli problémům s položením plynovodu se ale termín nestihl a město bude za každý den prací navíc po zhotoviteli požadovat sankci 20.000 korun. ČTK to dnes řekl náměstek primátora Michal Kopal (ODS). Stavbaři mají vedení města předložit aktuální harmonogram. 

Most měl být zprovozněn nejpozději do dneška a celá stavba měla skončit do 20. listopadu, což už bylo téměř dva měsíce později oproti původně plánovanému termínu. "Bohužel se to ještě nepodařilo zprovoznit s tím, že s nimi jednáme o tom, kdy to budou schopni zprovoznit, a samozřejmě začínáme uplatňovat sankce podle smlouvy," řekl ČTK Kopal. 
    
Podle něj je nyní problém s položením plynovodu v mostní konstrukci. Podle něj se kvůli tomu zdrží navazující činnosti, jako například dokončení říms či betonování. Řidiči už nemohou jezdit ani přes starý most, který byl kvůli špatnému stavu uzavřen, a jezdí objízdnou trasou přes Dalovice nebo Čejetičky. Starý most mohou používat pouze pěší a cyklisté. 
    
Stavba mostu se dlouho odkládala kvůli opakovanému odvolávání firmy, která se ve výběrovém řízení umisťovala na druhém místě. Celkové náklady na stavbu mostu jsou přibližně 65 milionů korun, z toho asi 48 milionů pokryje státní dotace, zbylých 17 až 18 milionů korun zaplatí město ze svého rozpočtu. 
    
Nový most zlepší přístup do příměstské části Čejetice a do vývojového centra Škody Auto. Vzniká vedle nynějšího mostu směrem po proudu řeky. Bude dlouhý sto metrů, součástí investice je i výstavba chodníků, cyklostezky a navazujících částí komunikace. 
 
zdroj: ČTK