M. Boleslav začne v pondělí s opravou části ulice U Stadionu

V Mladé Boleslavi začne v pondělí oprava části ulice U Stadionu, jedné z hlavních tepen Severního sídliště. Součástí projektu za přibližně 26 milionů korun, který dotovaly evropské fondy, budou práce na povrchu silnice, rekonstrukce chodníků a autobusových zastávek. Přibudou také desítky nových parkovacích míst, řekl dnes ČTK tiskový pracovník města Pavel Šubrt. 

Opravovat se bude část sídlištní tepny mezi křižovatkami s ulicí Na Radouči a Havlíčkova. "Parkování na Severním sídlišti je velkým problémem, k tomu směřují všechny dílčí investice," řekl Šubrt. Stavba bude rozdělena na dvě etapy. Během první etapy od 21. července do 30. srpna se opraví úsek od ulice Na Radouči po křižovatku s Václavkovou ulicí. V tomto úseku bude od 21. července do 12. září dopravní uzavírka. 
    
Ve druhé etapě, která potrvá dva a půl měsíce, bude opraven úsek od křižovatky s Havlíčkovou ulicí po křižovatku s Václavkovou ulicí včetně podélných stání. "Druhá etapa nemusí začít hned po skončení první, záleží, jak bude například vypadat počasí a tak dále. Vše se ukáže během první etapy," dodal Šubrt. Rozdělení stavby do dvou etap bylo podle něj nutné i kvůli tomu, že se bude v lokalitě pracovat na úpravě vnitrobloků a průjezdných komunikací mezi ulicemi U Stadionu a Havlíčkova a jednotlivé projekty se nesmí narušovat. Po dokončení obou staveb by se měl výrazně zlepšit vzhled celé této části sídliště a měly by vzniknout desítky nových parkovacích míst. 
 
zdroj: ČTK