M. Boleslav vybere dodavatele energií na komoditní burze v Kladně

Mladá Boleslav chce do konce roku vybrat dodavatele plynu a silové elektrické energie na příští rok prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy Kladno. Městu končí na konci tohoto roku dvouletá smlouva s dodavateli energií pro budovy města a příspěvkových organizací vlastněných městem. Loni za energie Mladá Boleslav zaplatila necelých deset milionů korun, letos by měla být cena nižší. Na tiskové konferenci to dnes řekl náměstek primátora Jiří Bouška (Volba pro Mladou Boleslav). 

Dosavadními dodavateli energie v Mladé Boleslavi byly firmy Bohemia Energy a Amper market. "Pro rok 2013 a 2014 jsme soutěžili v elektronické aukci tak, abychom ušetřili pro město a městské společnosti za energii. Teď nám dobíhá smlouva s těmi, kteří to vyhráli" řekl ČTK Bouška. 
    
Město už vybralo i dodavatele, který jej bude na burze zastupovat, měla by to být společnost MM Trader Cz. "Máme informaci, že na těch komoditních burzách bychom se mohli dostat na ty nejzajímavější ceny i třeba v porovnání s těmi aukcemi," dodal Bouška. Před dvěma lety byly podle něj náklady na energie kolem 12,5 milionů korun, loni se podařilo ušetřit asi tři miliony korun. Letos by tedy náklady měly být opět nižší. 
    
Českomoravská komoditní burza v Kladně (ČMKBK) za letošní první tři čtvrtletí prodala meziročně o pětinu více energií. Obchody dosáhly 3,3 terawatthodiny energií. Růst představující dvacet procent proti minulému roku zaznamenala burza i v hodnotě obchodů, letos za devět měsíců činila 2,7 miliardy korun. 
 
zdroj: ČTK