M. Boleslav příští rok postaví novou cyklostezku za 12 mil. Kč

Mladá Boleslav v příštím roce postaví novou cyklostezku za 12 milionů korun. Po schválení rozpočtu města na příští rok vybere radnice zhotovitele, řekla ČTK mluvčí Mladé Boleslavi Hana Koišová. Většinu nákladů na stavbu cyklostezky uhradí dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Cyklostezka povede od křižovatky ulic Havlíčkova a Bezručova ke křižovatce ulic Bezručova a Palackého. "Dále bude pokračovat ke křižovatce ulic Palackého a mjr. Frymla až k parkovišti mjr. Frymla," uvedla Koišová. Hotová by měla být v srpnu 2015.
 
Mladá Boleslav v říjnu dokončila stavbu cyklostezky v ulici Na Radouči. Cyklostezka za sedm milionů korun je součástí postupně budovaného propojení Severního sídliště s dalšími lokalitami, především třídou Václava Klementa. V červnu se zase propojily dvě cyklostezky v Nepřevázce u Mladé Boleslavi. Několik obcí společně vybudovalo více než šestikilometrový úsek cyklostezky, díky kterému cyklisté z cyklostezky v Jemníkách projedou bezpečně až do Dobrovic a nemusejí jezdit po silnici.
 
zdroj: ČTK