Právě se nacházíte:

LYRA zazpívala ve Francii

LYRA, pěvecký soubor Gymnázia Dr. Josefa Pekaře, pod vedením sbormistryně PaedDr. Zdeny Kuhnové navštívila ve dnech 15.-19.října francouzské Angers a na svých koncertech seznámila publikum se svým repertoárem.

Toto malé turné se uskutečnilo na základě pozvání partnerského orchestru OLDA při Lyceu Davida d‘ Angers. Studenti tak navázali na předchozí výměnné pobyty v Angers  z let 1998 a 2004. První koncert se uskutečnil v pondělí  15.října v komorním prostředí Zahrady Hesperidek a druhý následoval v úterý 16.října v prostorách kaple Odeon. Prostředí kaple dotvořilo nezapomenutelnou atmosféru jednak pro vystupující, jednak pro publikum, o čemž svědčil závěrečný potlesk více než 150 posluchačů, který se odehrál ve stoje.

Program symbolicky zahájila píseň Boleslav, Boleslav, která byla úvodem k bloku tradičních lidových písní. Tuto část uzavírala instrumentální skladba boleslavského hudebního skladatele Jiřího Horáčka „Z rána“ v podání sester Jarých.  Následovaly latinské a klasické skladby, z nichž se velkého ohlasu dočkala tříhlasá latinská píseň Veni Domine. Publikum mělo možnost seznámit se s klasiky české vážné hudby, jakými jsou Smetana, Dvořák a Janáček. Skladby zazněly v podání Kateřiny Walterové, Marka Foltýna a Tomáše Závory. Milým překvapením pro posluchače byl sólový zpěv K. Walterové ve francouzštině  - La Valse d‘ Amelie. Velkého aplausu se dočkal klavírista M. Foltýn díky svému osobitému zpracování ústřední melodie k filmu Piráti z Karibiku na piano. Závěrečný blok nazvaný „Život není film“ vygradoval písní skladatele Vangelis z filmové epopeje  „Dobytí ráje“.
 
S pěveckým souborem LYRA a jeho repertoárem se můžete seznámit také na jeho dalších vystoupeních v rámci akcí pořádaných Gymnáziem Dr. Pekaře nebo městem Mladá Boleslav.