Loewe představuje svůj největší OLED televizor bild 7 s úhlopříčkou 77

Společnost BaSys, výhradní distributor produktů Loewe pro Českou republiku, přináší na český trh svůj OLED televizor s dosud největší obrazovkou o úhlopříčce 77", což v námi používaných mírách představuje 195 cm. Přístroje Loewe bild 7 jsou jedinečné tím, že jsou osazeny speciální sérií OLED displejů dodávaných výhradně pro společnost Loewe, unikátním motorovým posunem celé obrazovky po zapnutí a její tloušťkou pouhých 7 mm. Takto tenký displej v dané velikosti působí vskutku výjimečně.  

OLED je technologie, která umožňuje dosáhnout dosud nevyšší kvality obrazu v oblasti věrnosti barev, rychlosti odezvy a také v působivosti zobrazení, které výrazně ovlivňuje hloubka černé barvy. Televizor Loewe bild 7 využívá navíc vlastní technologii pro vylepšení obrazu s názvem VantaVision, jejíž název je odvozen od pojmu VantaBlack®, nejčernější známé substance z uhlíkových nanotrubic. VantaBlack® je používána jako referenční hodnota černé a používá se například pro kalibraci teleskopů nebo v optických systémech satelitů.

Výjimečný design

Provedení televizorů celé řady bild 7 je založené na minimalismu, estetice a využití nejkvalitnějších materiálů s exkluzivní povrchovou úpravou. Téměř neviditelný rámeček doplňuje pouze typický prvek Loewe, „oko“ uprostřed spodní části obrazovky. Jedinečnost podtrhuje posuvná obrazovka, která se i v největším provedení 77" po zapnutí přístroje vysune vzhůru, aby odhalila tenký soundbar s celkovým hudebním výkonem 120 W a integrovaným 5.1 AV receiverem, který pokrývá speciálně vyvinutá tkanina, která netlumí zvukové vlny žádné frekvence. Samozřejmostí je rozhraní Bluetooth pro bezdrátové přehrávání hudby z mobilních zařízení. Prostřednictvím Wi-Fi jsou dostupné chytré funkce, včetně populárních aplikací pro přehrávání většiny všech běžně používaných formátů multimediálních souborů. 

Volitelné podstavce na podlahu i na stůl jsou designovány výhradně pro tuto řadu televizorů a zahrnují otočné i dálkově ovládané motorizované varianty.  Design, včetně důmyslného neviditelného vedení kabelů, je promyšlen do posledního detailu. V televizoru je standardně integrován 3,5“ pevný disk s kapacitou 1TB, který umožňuje nahrávání vysílaných pořadů. Duální tunery všech dnes používaných specifikací, včetně DVB-T2, umožňují současné sledování jednoho televizního kanálu a nahrávání až dvou dalších. Možnosti dále rozšiřuje aplikace pro smartphony, která umožňuje mimo jiné spustit nahrávání i ve chvíli, kdy nejste doma.  SmartAssit a SmartTV2move, pomocí kterých lze kromě ovládání televizoru také vzdáleně spustit nahrávání na integrovaný pevný disk, i když se uživatel nachází mimo domácí Wi-Fi síť a také souběžně bezdrátově přehrávat druhý obraz na tabletu zcela nezávisle na tom, co právě zobrazuje televizor. 

Nový televizor Loewe bild 7 s úhlopříčkou 77" je možné objednávat prostřednictvím autorizovaných prodejců Loewe za koncovou doporučenou cenu 429.000 Kč. Součástí standardní dodávky je držák na zeď.