Kopecký vede před nedělním finále Rallye Bohemia

Favorit Jan Kopecký vede po první etapě Rallye Bohemia. Po 13 rychlostních zkouškách má náskok 16 sekund před Václavem Pechem, který minulou sobotu svedl o druhé místo vyrovnaný boj s Romanem Krestou.

Lídr šampionátu Pech se po triumfu v páteční úvodní zkoušce udržel v čele pořadí jen do třetího testu, ve kterém první dílčí úspěch v pátém dílu mezinárodního mistrovství České republiky zaznamenal Kopecký. Tovární jezdec Škody pak za volantem fabie přidal ještě šest nejrychlejších časů a svým pronásledovatelům odskočil.
 
Na druhé místo se v průběhu dne dostal vítěz dvou rychlostních zkoušek Kresta, ale Pech vzápětí kontroval a vrátil se na stříbrnou pozici. A protože mu patřily tři závěrečné testy dne, tak  v neděli hájil před Krestou osmisekundový náskok.
 
Hegemonii favorizovaného tria narušil hned v úvodu dne Jan Sýkora, kterému celkově patří čtvrté místo s mankem 48 sekund na lídra. Pátý Jaromír Tarabus už ztrácí přes minutu.
 
V neděli bylo na programu 40. ročníku Rallye Bohemia zbývajících pět rychlostních zkoušek.
 
Rallye Bohemia, pátý podnik MMČR v automobilových soutěžích - po 1. etapě (13 RZ):
 
1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia S2000) 1:09:40,2, 2. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -16,3, 3. Kresta, Gross (Škoda Fabia S2000) -24,7, 4. J. Sýkora, Škardová (Ford Fiesta R5) -48,7, 5. Tarabus, Trunkát -1:10,8, 6. Koči, Kostka (oba Škoda Fabia S2000) -1:35,1.
 
Autor: ČTK