Jarolíma zlákal do Boleslavi velký potenciál týmu i syn David

Možnost poprvé se setkat v jednom klubu se synem Davidem i přesvědčení, že tým má potenciál, aby dosahoval ještě lepších výsledků a trvale se usídlil v horní části ligové tabulky. To byly hlavní důvody, proč se trenér Karel Jarolím rozhodl přijmout nabídku vést fotbalisty Mladé Boleslavi. Věří, že v ambiciózním klubu naváže na úspěchy ze Slavie, Slovanu Bratislava i z angažmá na Arabském poloostrově. V jarní sezoně by rád s novým klubem prošel do evropských pohárů. 

"Věřím, že mužstvo Mladé Boleslavi má určitý potenciál na to, aby se trvalo usadilo v horních patrech tabulky, samozřejmě bojovalo o pohárové umístění a případně se dostalo do Evropy. Možná, že to je právě to, proč jsem se rozhodl pro Boleslav. Byl bych strašně rád, kdyby se ty moje domněnky naplnily," řekl dnes novinářům Jarolím. 
    
Důležitou roli v rozhodování, zda přijmout nabídku mladoboleslavského vedení, hrál i fakt, že jedním z lídrů mužstva je jeho syn David. "Samozřejmě nějaké debaty proběhly, možná i to dopomohlo k tomu, že jsem se rozhodl pro Mladou Boleslav," uvedl Jarolím. 
    
V jednom klubu se s Davidem potká poprvé. Ve Slavii dříve vedl druhého syna Lukáše a synovce Marka. "Povahově, charakterově jsou každý jiný. S Lukášem to asi bylo trošku těžší, je takový horlivější. Tím ale nechci říct, že by s Lukášem nebyla dobrá spolupráce. Bylo to o jiném způsobu jednání s ním," uvedl. 
    
Na spolupráci s Davidem, který má v Boleslavi smlouvu do léta, se těší. Rád by využil jeho zkušeností z angažmá v Německu. "David po těch letech, co prožil v zahraničí, je profík. Je příkladem i pro ty mladé hráče. On možná zatím neví, co ho čeká. Ale já věřím, že to bude všechno v pohodě," uvedl Jarolím s úsměvem. 
    
K prvnímu kontaktu s Mladou Boleslaví došlo asi v polovině prosince. Jarolím měl i jiné nabídky - ze Slovenska, z Arabského poloostrova i z Čech, nakonec se ale rozhodl pro Boleslav. "Určitě bych nešel ven jen proto, že bych koukal na ekonomickou stránku věci. Muselo mě to oslovit i sportovně. Dvě takové možnosti byly ve hře, ta mužstva byla zajímavá, ale nechtěl jsem čekat. Toho cestování jsem si už užil dost, usoudil jsem, že budu pracovat v domácích podmínkách," řekl sedmapadesátiletý kouč. 
    
Věří, že s Boleslaví naváže na svá předchozí úspěšná angažmá. Se Slavií obhájil titul a premiérově postoupil do Ligy mistrů, se Slovanem Bratislava získal double a se saúdskoarabským Al Ahlí prošel do finále asijské Ligy mistrů. 
    
"Samozřejmě bych rád navázal na to období. Byl bych strašně rád, kdyby se nám to tady podařilo a abychom se dostali do Evropy, ať už díky umístění v lize nebo z domácího poháru," přál si Jarolím. Jeho noví svěřenci ztrácejí na třetí místo, zaručující Evropskou ligu, dva body. 
    
Mladoboleslavští podle něj potřebují především stabilizovat výkony. "Boleslav odehrála spoustu dobrých utkání, ale v některých zbytečně poztrácela body. V Ostravě, na hřišti Znojma. Ta výchozí pozice mohla být ještě lepší. Stabilizovat výkony, to je jedna z věcí, na kterou se musíme zaměřit," podotkl Jarolím. 
    
Žádné změny v kádru zatím neplánuje, do odjezdu na soustředění do zahraničí chce nejprve všechny hráče poznat. "Nejdřív se budu chtít s mužstvem seznámit. Na každém z nich bude, aby se prezentoval co nejlépe. Důležitá je životospráva, prostě profesionální přístup od každého hráče," uvedl Jarolím, který je považován za náročného kouče, jenž velmi dbá na disciplínu. "Každý věkem trochu moudří a zklidňuje se. Doufám, že je to tak i u mě," smál se. 
    
Žádný problém prý nebude mít s obráncem Radkem Dosoudilem. Oba se nepohodli během společného působení ve Slavii, kde pak Dosoudil skončil. Poté se potkali i ve Slovanu Bratislava. "Radek byl na svatbě Davidovi, popovídali jsme si už tam. Samozřejmě ne s tím, že bych tušil, že se objevím v Boleslavi. Nějakou lepší zkušenost než ve Slavii jsme spolu měli ve Slovanu, není to nic, co by mělo být zásadním problémem," dodal. 
 
zdroj: ČTK