Jak si zkrášlit interiér bytu nebo pracoviště.

Přijížděli jsme do Mladé Boleslavi od Jičína a na horním konci náměstí Republiky vlevo na věžovém domě nás upoutal nápis TAPETY a veliký poutač, který upozorňuje na levnou a vkusnou úpravu kuchyňské linky a šatních skříní. Zastavili jsme hned před prodejnou, zaplatili 2 Kč parkovné a vydali se do prodejny tapet PAVO. 

V malé, útulné prodejně nás s úsměvem vítala paní prodavačka, což na nás v dnešní éře super a hypermarketů zapůsobilo velmi příjemně a uvolnilo atmosféru pro další rozhovor.

Dozvěděli jsme se, že prodejna na tomto místě funguje už neuvěřitelných 22 let od prosince 1990, a dodneška v ní obsloužili už daleko více spokojených zákazníků než má samotná Mladá Boleslav obyvatel. 
 
V této specializované prodejně si totiž můžete vybrat z rozsáhlé nabídky okolo 1600 bytových tapet od různých výrobců, v širokém spektru druhů, designu, barev a ceny, je zde bohatý výběr tapet samolepicích, bordur, dekorací, obrazových tapet a dalšího zboží pro úpravu bytů, kanceláří, škol a pro děti, ale hlavně zde ochotně obsluhují zkušené, odborně zdatné prodavačky, které dokáží trpělivě vyslechnout vaše přání a dobře poradit, případně zajistit i konečnou realizaci .            
 
Pokud se týká módních trendů, dostalo se nám poučení, že mladí lidé kupují hlavně větší, výrazné vzory, tapety se pak lepí na dominující stěny v místnosti, kde docilují efektu, který nelze dosáhnout žádnou malbou. Samozřejmě, stále existuje tradiční forma výběru tapet a polepení všech stěn, pokud jsou v místnosti jiné výrazné prvky, jako obrazy, grafiky, fotografie apod., záleží jen na vkusu jednotlivce, případně dohodě rodiny, V některých interiérech potom mohou plnit tapety i funkce tepelně nebo zvukově izolační, vedle dekorativních.
 
Po prolistování několika katalogů a prohlídce vystaveného zboží plni dojmů a nových poznatků pomalu prodejnu tapet opouštíme. Naše představa o úpravě obývacího pokoje však již má přesnější obrysy a určitě v ní budou hrát hlavní roli tapety.