Dopravní podnik vypsal soutěž na sedmnáct autobusů

Velkou modernizaci svého vozového parku chystá Dopravní podnik Mladá Boleslav. Vypsal soutěž na dodávku celkem 17 nových nízkoemisních autobusů. Poslední velká soutěž na nové autobusy proběhla v roce 2017, kdy Iveco dodalo 21 autobusů.

Odhadovaná cena zakázky je 130 milionů korun. Město chce nákup financovat z evropské dotace, konkrétně z IROP v rámci ITI (Integrované teritoriální investice) Mladá Boleslav.

Cena bude mít v hodnocení váhu 70 procent, 20 procent připadá na celkovou obsaditelnost a 10 procent na podíl nízkopodlažní plochy z celkové plochy autobusu. Dopravce počítá s postupným nakupováním, smlouva bude platit do poloviny roku 2027. Letos do konce listopadu chce Dopravní podnik čtyři vozy, příští rok také a pak každý rok tři kusy.

Nízkoemisní vozidla
Podle podmínek soutěže má jít o klasické dvanáctimetrové autobusy. Dopravce nespecifikuje typ paliva, uvádí pouze, že má jít o nízkoemisní vozidla. Mají být nízkopodlažní a kompletně klimatizované. Nedávno Mladá Boleslav oznámila, že chce využívat v MHD bioplyn ze své nové stanice na zpracování bioodpadu. Na plyn už jezdí stávající autobusy Iveco Urbanway.