Dnes vrcholí boleslavská Tříkrálová sbírka

Na Mladoboleslavsku vrcholí Tříkrálová sbírka. Přímo v Mladé Boleslavi začala v uplynulém týdnu. Celostátní veřejnou sbírku určenou na podporu rodinám a lidem v nouzi provozuje Charita České republiky. V Boleslavi se završí dnes,to se koledníci vypravují do místních nákupních center.

„Organizátoři letos plánují největší část výtěžku sbírky ve výši 65 procent věnovat pro rodinu s těžce zdravotně postiženým synem na úhradu služeb, které nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění, 10 procent na mezinárodní humanitární pomoc,“ uvedla mladoboleslavská mluvčí Šárka Charousková. Dalších 15 procent podle Římskokatolické farnosti Mladá Boleslav, která akci koordinuje, půjde na projekty Diecézní charity v Litoměřicích, 5 procent na projekty pomoci Charity ČR a posledních 5 procent na režijní náklady Tříkrálové sbírky.

Loni byl výtěžek boleslavské tříkrálové sbírky slušný, vybralo se 113 936 korun. Pětašedesát procent šlo na nákup pomůcek pro Charitní ošetřovatelskou a pečovatelskou službu Mladá Boleslav.

Foto ilustrační. Zdroj: pixabay.com