Část bývalého dětského tábora pohltil požár

Požár chatek v areálu bývalého dětského tábora Dakota poblíž Bezdězu zaměstnal v noci na pátek devět jednotek hasičů. Požár byl oznámen na tísňovou linku ve čtvrtek ve 22:11 hodin.

"Operační důstojník k požáru okamžitě vyslal profesionální hasiče ze stanice Doksy a další tři jednotky dobrovolných hasičů. V době jejich příjezdu byla požárem zcela zachvácena hlavní budova a pět chatek," uvedla Pavlína Bílková, tisková mluvčí libereckých hasičů.

Práci zasahujícím jednotkám komplikoval silný vítr, který hrozil rozfoukat požár do korun stromů. Hasiči nasadili k boji s ohnivým živlem tři vodní proudy. Kvůli intenzitě požáru musely být přivolány další jednotky požární ochrany a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Nakonec devět zasahujících jednotek hasilo šesti proudy vody. „Museli jsme zřídit kyvadlovou dopravu vody velkoobjemovými cisternami z nedaleké obce,“ sdělil velitel zásahu Tomáš Kohout. Hasiči museli zasahovat v dýchací technice, požár si vynutil i použití termokamery a osvětlovacího agregátu.

Ooheň se podařilo dostat pod kontrolu relativně brzy, krátce po 23. hodině večer. Kompletně dohašen byl až dlouho po půlnoci a hasiči se vraceli na své základny kolem půl čtvrté ráno.

Hlavní budova rekreačního areálu byla zcela zničena, ohni neuniklo ani dvanáct chatek. Příčina požáru bude nadále předmětem šetření hasičů i policie.